U okviru nastavnog programa iz biologije za 2.razred gimnazije, organiziran je stručni izlet u Dubrovnik. Posjetili smo Prirodoslovni muzej gdje smo uz vodstvo gđice. Martine pogledali stalni postav muzeja (ribe, mekušce, ptice…) i gostujući postav „Kosturi uživo“ (kosture različitih kralježnjaka u prirodnoj veličini).
Nakon toga nam je kustosica muzeja pripremila dvije radionice:
-seciranje hrskavičnjača i koštunjača;
-izrada herbarija sa sistematikom algi iz Jadrana.
Da ne bi bile zastupljene samo životinje, krenuli smo brodicom na otok Lokrum koji je 1976.godine proglašen Specijalnim rezervatom šumske vegetacije.
Uz stručno vodstvo upoznali smo povijest otoka, posjetili benediktinski samostan, botanički vrt, „Mrtvo more“, družili se s paunovima i kunićima… Osim toga posjetili smo Muzej lokrumskih legendi i barem kratko „glumili“ u seriji „Igre prijestolja“.
Zahvaljujemo se stručnim voditeljima i svima koji su nam izlet omogućili.